„O Króliczku Wędrowniczku. Historia prawdziwa” Grażyna Bąkiewicz Ilustratorka: Beata Woźniak - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 0m07ehwxymyfk2r1wu2znczt1

Zosia z tatą w pośpiechu wysiedli na przystanku. Drzwi autobusu zamknęły się z sykiem, pojazd ruszył – i tak Króliczek został Króliczkiem Wędrowniczkiem.

Wciśnięty w kąt, sam wśród obcych, aż ciarki przeszły po pluszowych pleckach.

Ale wokół tylu ciekawych ludzi, szybko wciągnęło Króliczka to podróżowanie.

Tymczasem Zosia rozpoczęła akcję poszukiwawczą.

Wkrótce wiele osób zaangażowało się w poszukiwania pluszaka. Myślicie, że takie zbiegi okoliczności, łańcuch dobrych ludzi, o jakich tu przeczytacie, to tylko w bajkach dla dzieci? Może i tak, ale akurat ta historia przytrafiła się małej Zosi naprawdę!

(...) Pragnę jednak zaznaczyć, że historia Króliczka Wędrowniczka to nie tylko ciekawa książka o zagubionej zabawce. To także wspaniała i wzruszająca opowieść o relacjach z pozoru obcych sobie ludzi. Znajdziecie tu wiele wartościowych treści, poruszających wątków i całkiem dużą dawkę autobusowego bon tonu. Dlaczego głośne rozmowy nie są mile widziane? Z jakiego powodu warto pilnować swoich portfeli? I jak to jest z tym ustępowaniem miejsca? Jestem pewna, że obserwacje pluszowego podróżnika będą dla młodych czytelników cenną lekcją tego, jakie zachowania przystoją kulturalnym pasażerom

Udostępnij