ACADEMICA - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

ACADEMICA - cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych dostępna dla użytkowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu to:

- dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism;

- współczesne publikacje ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego;

- możliwość zaplanowania przez czytelnika terminu pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień;

- rezerwacja online publikacji chronionych prawem autorskim na wybrany termin do korzystania w Czytelni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu;

- publikacje należące do domeny publicznej, kategorii Open Access oraz pozyskane w ramach licencji niewyłącznych dostępne bez ograniczeń również z komputerów prywatnych.

Rejestracja użytkowników odbywa się w Czytelni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu po okazaniu ważnej karty bibliotecznej. Dostęp do publikacji chronionych prawem autorskim rezerwuje się na stronie wypożyczalni Academica na wybrany przez siebie termin w godzinach:

poniedziałek - piątek 9:00 - 19:00

sobota 9:00 - 15:00

Z treścią publikacji można się zapoznać w Czytelni Głównej WBP w Opolu, ul. Piastowska 18.

Projekt Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową finansowany jest z funduszy Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3: Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury.

Academica

PODRĘCZNIK CZYTELNIKA

Regulamin korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica

Udostępnij