„Wszyscy jesteśmy kosmitami” Krzysztof Kochański Ilustratorka: Anna Pawlina - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 0m07ehwxymyfkwr3wu2znczt1

Zobacz książkę w środku <---

Ten zbiór opowiadań dla dzieci to prawdziwy kosmos!

Przedstawiamy Wam pierwszą tak szczegółową relację z przyszłości, którą autor spisał po wielu rozmowach ze swoimi informatorami. Są nimi Ziemianie i nie Ziemianie, w każdym razie – młodzi mieszkańcy naszej galaktyki. Na pewno jesteście ciekawi, co u nich (i u nas) słychać.

„Była to na pewno prawdziwie egzotyczna wycieczka – śmieje się Krzysztof Kochański. – Ale i pouczająca. Zapraszam was w tę międzyplanetarną podróż w czasie i przestrzeni!”

Tytułowe opowiadanie „Wszyscy jesteśmy kosmitami” jest doskonałą klamrą i „streszczeniem” całego tomu. Wyraża znakomicie intencje autora, nadaje charakter, od początku sugerując czytelnikowi czujność i otwartość na zaskoczenia. Autor stosuje świetne chwyty oparte na przewrotności i, napiszę to jeszcze raz - zaskoczeniu. Lektura jest również pełna humoru, jest grą z czytelnikiem, wymaga uważności, wówczas dostarcza wiele satysfakcji i spraw do przemyślenia. Okazuje się, że wszędzie są te same problemy. Nic nowego w Kosmosie :)

Agnieszka Hałubiec

Udostępnij