„Jak żyć w rytmie pór roku” Susan Weis-Bohlen Tłumaczenie Bartłomiej Kotarski - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 15549APełne inspiracji wprowadzenie do źródeł i rytmów ajurwedy poprzez wszystkie pory roku „Jedzenie to lekarstwo. Oddech to lekarstwo. Ruch to lekarstwo. Krok po kroku i pora roku po porze roku możesz odzyskać kontrolę nad własnym życiem”. Życie w zgodzie z porami roku to uniwersalna mantra ajurwedy. Znajdują one bowiem odzwierciedlenie w naszym ciele: składamy się z różnych żywiołów, a tym kombinacjom odpowiadają dosze, czyli energie powstałe z połączenia poszczególnych sił natury. Zawsze jedna lub dwie z nich dominują i zmieniają się wraz z rytmem pór roku. Współczesne zmiany klimatyczne sprawiają, że granice między poszczególnymi okresami się zacierają, co prowadzi do zaburzeń zdrowotnych i psychicznych. Dzięki tej książce nauczysz się rozpoznawać pory roku niezależnie od kalendarza i dostosowywać się do nich tak, aby żyć w pełni sił i w harmonii z otoczeniem oraz Matką Ziemią. W tej książce znajdziesz między innymi: test, dzięki któremu dowiesz się, jakie są twoje dosze; ajurwedyjskie poranne i wieczorne rytuały pielęgnacyjne; wskazówki na temat tego, co jeść podczas każdej z pór roku i jakie produkty kupować; ćwiczenia oddechowe (pranajama); ćwiczenia medytacyjne; podstawy vastu (wedyjskiego feng shui) w domu i w pracy; sezonowy detoks za pomocą doszy.

Udostępnij