„Jak zdobyć supermoce” Ewa Martynkien Ilustrator: Robert Konrad - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 000368838Iga nie chce już być zwyczajną dziewczyną. Wierzy, że udział w castingu do popularnego serialu pomoże jej się zmienić. W tajemnicy przed tatą wyrusza w samotną podróż do Warszawy, gdzie odbywają się przesłuchania. Jedzie tam z nowo poznanym Olkiem. Ten oryginalny trzynastolatek, niestety chory na padaczkę, także ma coś do załatwienia w stolicy. Musi odbyć ważną rozmowę z dawno niewidzianym ojcem.

Tu zaczyna się trzymająca w napięciu przygoda, podczas której Iga dowie się, co tak naprawdę czyni nas wyjątkowym i jak zdobyć własną SUPERMOC.

Powstaje również film na podstawie scenariusza Ewy Martynkien, w reżyserii Marii Sadowskiej

(...) Ewa Martynkien pokazuje też, jak ponadczasową wartością jest przyjaźń. Portretuje ją za sprawą relacji Igi i Olka, ale dobrym przykładem będzie też przyjaźń Igi i sąsiadki, starszej pani Eulalii. Iga przyjaźni się też ze swoim tatą. Te oparte na zaufaniu, bezinteresownej pomocy i cieple relacje sprawiają, że pokonywanie pojawiających się problemów okazuje się łatwiejsze. Bo supermoce to nie umiejętność latania czy strzelania wiązką laserową. Supermoc to przeciwstawianie się złu, stawanie w obronie słabszych i wyciąganie pomocnej dłoni nawet do wrogów. Takich właśnie supermocy za sprawą książki Ewy Martynkien każdy z czytelników powinien w sobie poszukać.

Udostępnij