Od Śląska po Kresy. 15 lat Wydawnictwa MS - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

„Od Śląska po Kresy”


W 2012 roku mija 15 lat od powstania Wydawnictwa MS, znanego z takich publikacji jak „Opole na dawnej pocztówce”, „Opole – 150 lat fotografii”, „Lwów – ogród snu i pamięci” czy „Kresowe Trójmiasto”. Stanowi to okazję do zaprezentowania publikacji Wydawnictwa i osoby jego twórcy Bogusława Szybkowskiego.
Wydawnictwo, początkowo specjalizujące się w albumach prezentujących starą pocztówkę czy fotografię, wraz z rozwojem poszerzyło swoją ofertę o książki z zakresu malarstwa, historii oraz opracowania monograficzne, reprinty i wydania bibliofilskie, podręczniki, katalogi i książki w językach obcych. Dzisiaj Wydawnictwo MS może się poszczycić prawie 130 albumami i książkami, 26 reprintami starych map, pocztówkami, folderami i innymi drukami ulotnymi stojącymi zawsze na najwyższym poziomie edytorskim.
Odwiedzający wystawę będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia (w jednym miejscu i czasie) dorobku wydawniczego jubilata, którego publikacje przenoszą w czas dawnych fotografii i pozwalają porównać wygląd znanych miejsc z tym sprzed kilkudziesięciu lat. Wystawa składa się z 13 plansz prezentujących publikacje wydane przez Wydawnictwo MS, 10 plansz prezentujących fotografie Michała Szybkowskiego. Format plansz 70x100 cm. Do wystawy dołączone są mapy wydane przez Wydawnictwo MS. Scenariusz i opracowanie wystawy Violetta Łabędzka.

Przykładowe plansze:

Udostępnij