Spotkanie on-line z Kateryną Babkiną - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Spotkanie on-line z Kateryną Babkiną

Kateryna Babkina – ukraińska pisarka, dziennikarka, scenarzystka i menedżerka kultury. Autorka kilku tomików poezji (debiut „Ognie św. Elma”, 2002), powieści „Sonia” (2013), zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, a także scenariuszy filmowych oraz sztuki „Hamlet Babylon”, wystawianej w Kijowie, Genewie i Wiedniu. Jej twórczość tłumaczona jest na angielski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, szwedzki, rumuński, rosyjski i hebrajski. Nakładem wydawnictwa Warsztatów Kultury ukazał się zbiór opowiadań „Szczęśliwi nadzy ludzie” (pierwsza książka Kateryny Babkiny wydana w Polsce), powieść „Sonia”, a pod koniec 2020 roku zbiór opowiadań „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.

Ten ostatni jesienią tego roku został nagrodzony Literacką Nagrodą Europy Środkowej ANGELUS 2021 oraz Nagrodą im. Natalii Gorbaniewskiej ANGELUS 2021 przyznawaną głosami czytelników.

„Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek” to seria opowiadań ułożonych w jedną historię pięciu rodzin, których dzieci spotykają się w szkole 1 września w pierwszym roku niepodległości Ukrainy i pozostają przyjaciółmi na całe życie.

Spotkanie poprowadzi Olga Chrebor – prezeska Fundacji Kalejdoskop Kultur; Pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. mieszkańców pochodzenia ukraińskiego; promotorka dialogu międzykulturowego i współpracy polsko-ukraińskiej; dyrektorka, kuratorka i producentka kulturalnych i społecznych projektów międzynarodowych; aktywistka zaangażowana od 20 lat w działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców, za którą została uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi.

14 grudnia, godz. 18:00
facebook.com/wbpopole

Spotkanie w języku ukraińskim.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Rozmowy bez granic".