„Odbicia” – wystawa prac Józefa Chyżego i Natalii Nosovej - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


Wyszukaj wydarzenie

„Odbicia” – wystawa prac Józefa Chyżego i Natalii Nosovej

10.01.2020 - 29.02.2020
Kategorie: Wystawy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na wystawę prac
Józefa Chyżego i Natalii Nosovej

„Odbicia”

(ekspozycja do 29.02)

Galeria WuBePe
ul. Piastowska 20

„Istotą granicy jest oddzielenie. Na linii podziału zrodziły się tematy prezentowanych prac. Zrodzone z intuicji, głębokiej potrzeby zaistnienia, dotknięcia esencji znaczeń i zrozumienia zjawisk. Skonstruowane z dwóch odrębnych światów z codzienności i ze snów. Codzienne życie znajduje odbicie we śnie a sen z zaciekawieniem przenika na drugą stronę obrazu. Opowieści snują się, odbite w ponadczasowym zwierciadle dwóch przestrzeni. A poznanie ich, powinno mieć charakter mgnienia.”

Józef Chyży
Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa, absolwent architektury wnętrza w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz ilustracją. Prace artysty znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem I Nagrody na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Grand Prix na Salonie Jesiennym, Nagrody Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Nagrody ZPAP na Salonie Jesiennym, Honorowego Wyróżnienia Marszałka Województwa Opolskiego w Dziedzinie Kultury a także nagrody Formaty Kultury TVP Opole.
kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Natalia Nosova
Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pochodząca ze Lwowa. Skończyła studia w 2018 roku na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Jej pracą dyplomową jest ilustrowana książka o lękach, podanych przez anonimowych odbiorców, którą stworzyłam pod opieką dr hab. Magdy Hlawacz. W swojej twórczości zajmuje się ilustracją, grafiką oraz sztuką multimedialną, wyniki której można było zobaczyć na II i III edycji Nokta Festival oraz Visions Festival we Wrocławiu.
kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ostateczny wystawa odbicia plakatB1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij