Relacja z wizyty bibliotekarzy z Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu (19-25.06.2018) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

W dniach 19-25 czerwca Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu gościła delegację bibliotekarzy z Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej z Iwano-Frankiwska na Ukrainie w składzie: Lyudmyla BABII – dyrektor OPBN, Oksana IVANUS – radca prawny Wydziału Kultury, Olha VOITYCHUK - kierownik wydziału języków obcych ОУНБ, Ljubov FEDYK – zastępca dyrektora OPBN, Mariia RYBCHAK – dyrektor ЦБС w Rożniatowie, Igor TURCHYN - kierowca.
Goście zwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, jej agendy oraz oddziały. Bibliotekarze z Ukrainy odwiedzili także m.in.: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, sanktuarium na Jasnej Górze oraz bibliotekę publiczną w Częstochowie, zabytki Góry św. Anny, MiGBP w Kędzierzynie-Koźlu i Park Miniatur Olszowa. Wzięli także udział w „Dniu Bibliotekarza” w Rogowie Opolskim.