Zdjęcia z wizyty pracowników WBP w Pfälzische Landesbibliothek w Speyer w Niemczech (19-22.04.2016) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


W dniach 19-22 kwietnia 2016 r. pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki w Opolu przebywali z wizytą w LBZ / Pfälzische Landesbibliothek w Speyer w Niemczech. Delegacja w składzie: Violetta Łabędzka – kierownik Działu Udostępniania, Mirosława Koćwin – kierownik Oddziału Zbiorów Specjalnych, Barbara Giedrojć – pracownik Oddziału Zbiorów Specjalnych, Tadeusz Zarwański – kierowca, miała możliwość poznania organizacji oraz form pracy biblioteki. W ramach współpracy między naszymi bibliotekami otwarta została wystawa „Herrenlos! Schlesische Klöster zwischen Aufhebung und Berufung” („Opuszczone! Klasztory na Śląsku między rozwiązaniem a powołaniem”) stworzona wspólnie przez Muzeum Ziemi Górnośląskiej w Ratingen, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu oraz LBZ / Pfälzische Landesbibliothek. Wystawa miała na celu prezentację rozwoju kulturalnego i religijnego Śląska, wprowadzała w świat klasztoru informując o różnorodność życia konsekrowanego zakonów. Część informacyjna uzupełniono zbiorami zabytkowymi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Udostępnij