Zdjęcia z wizyty w Opolu bibliotekarzy Środkowoczeskiej Biblioteki Naukowej w Kladnie (29.02.-3.03.2016) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


W dniach od 29 lutego do 3 marca 2016 r. gościła w Opolu delegacja bibliotekarzy ze Środkowoczeskiej Biblioteki Naukowej w Kladnie: mgr Petra Havelková – PR, PhDr. Radek Liška – kierownik funkcji regionalnych, František Veselý – kierowca oraz mgr Jarmila Obermayerova – dyrektor Muzeum Antonina Dworzaka w Wysokiej pod Przybramem.

Dzięki współpracującej z opolską biblioteką Środkowoczeskiej Bibliotece Naukowej w Kladnie Opolanie mogli obejrzeć w Galerii WuBePe wystawę „Antoni Dworzak – życie i twórczość”, którą przygotowało Muzeum Antonina Dworzaka w Wysokiej z okazji 175. rocznicy urodzin kompozytora oraz 115. rocznicy premiery jego najbardziej znanej opery „Rusałka”. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert filharmoników opolskich. Goście z Czech zwiedzili agendy WBP, Zamek w Rogowie Opolskim, MiGBP w Gogolinie, Dolnośląską Bibliotekę Publiczną oraz Panoramę Racławicką i Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Udostępnij