Zdjęcia z wizyty w Opolu bibliotekarzy z Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie (22-28.10.2015) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


W dniach 22-28 listopada 2015 roku Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu odwiedziła delegacja bibliotekarzy z Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej z Iwano-Frankiwska na Ukrainie w składzie: Liudmyla Babij, dyrektor Biblioteki oraz Halyna Smushak, Olha Bandura, Nataliia Makar, Ilona Temnyk, Mariya Rybchak, Wasyl Turyk. Goście zwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, zapoznali się ze specyfiką działalności jej agend. Odwiedzili również Górę św. Anny. Zachwyciło ich to miejsce, a szczególnie Bazylika oraz Kalwaria św. Anny. Mieli również okazję zobaczenia amfiteatru z monumentalnym pomnikiem autorstwa Ksawerego Dunikowskiego. Kolejnym przystankiem były biblioteki publiczne w Sidzinie i w Kopernikach. W programie wizyty znalałzy sie także: Nysa, Katowice, Rogów Opolski, Moszna i Głogówek.

Udostępnij