Zdjęcia z wizyty w Opolu bibliotekarzy z Koblencji (19-21.10.2015) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


W dniach 19-21 października 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu przebywała delegacja bibliotekarzy z Landesbibliothekszentrum Rheinland-Pfalz w Koblencji w Niemczech: dr Anette Gerlach (dyrektor), Norbert Sprung i Christoph Mayr. Oprócz obiektów należących do Biblioteki, goście zwiedzili m.in. zamek w Rogowie Opolskim, a także biblioteki w Kędzierzynie-Koźlu i Krapkowicach. Christoph Mayr wygłosił w pałacyku wykład „Na zamek! Na zamek! Fascynacja Polską i święto na zamku Hambach w 1832 r.” („Hinauf, hinauf zum Schloss! Polenbegeisterung und Hambacher Fest 1832”).

Udostępnij