Zdjęcia z pobytu delegacji bibliotekarzy WBP w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie (22-27.06.2015) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


W dniach 22-27 czerwca 2015 r. pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu: Tadeusz Chrobak – dyrektor biblioteki, Mirosława Koćwin – kierownik Oddziału Zbiorów Specjalnych i Zabytkowych, Joanna Waleska – pracownik Biblioteki Austriackiej, Dorota Kania – kierownik Działu Gromadzenia, Opracowania i Katalogów, Henryk Graczyk – specjalista ds. BHP oraz Robert Dudek - kierowca, gościli w Obwodowej Publicznej Bibliotece Naukowej w Iwano-Frankiwsku.
Delegacja zapoznała się z działalnością powiatowych bibliotek w Rożniatowie i Nadwornej. Opolscy bibliotekarze zwiedzili muzeum Iwana Franka w Krzyworówni, a następnie odwiedzili miejską bibliotekę w Kałuszu oraz bibliotekę w Hołyniu. W Iwano-Frankiwsku poznali działalność Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego. W nadwórniańskim rejonie podziwiano m.in. cerkiew św. Paraskewy oraz prowadzone przez duchownych muzea: etnograficzne oraz historii kościoła. Na trasie wyznaczonej bibliotekami w Swaryczewie, Fitkiwie, Hołyniu, jednym z kolejnych miejsc zwiedzania była biblioteka w Jaremczy – malowniczej górskiej miejscowości w dolinie Prutu.
26 czerwca bibliotekarze z Opola odwiedzili iwanofrankiwską Miejską Bibliotekę oraz uczestniczyli w uroczystym koncercie w filharmonii z okazji Dnia Konstytucji.

Udostępnij