Koncert "DUO MINERVA" - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Koncert "DUO MINERVA"

21.03.2024, godz. 18:00 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Piastowska 20 (namiot). Darmowe wejściówki dostępne sa w Bibliotece Austriackiej w Opolu, pl. Piłsudskiego 5, tel 77 4747085.

Koncert Hymne à l'amour

Duo Minerva (Austria): Johanna Gossner – klarnet, Damian Keller - akordeon

(w ramach 24. Wiosny Austriackiej)

we współpracy z  Austriackim Forum Kultury w Warszawie

Koncertem „Hymne à l'amour” wiedeński duet Minerva po raz kolejny pokazuje, jak ekscytująco i różnorodnie może brzmieć muzyka klasyczna. Z dużą dozą zabawy, wyćwiczony duet: Johanna Gossner na klarnecie i Damian Keller na akordeonie porusza się pomiędzy szeroką gamą gatunków i łączy klasyczne arcydzieła ze współczesną awangardą, muzyką ludową i szczyptą tematu miłości. Duo Minerva to klasyczny, ale innowacyjny zespół, przekraczający granice i oddający współczesnego ducha czasu. Znajdujący się pomiędzy muzyką klasyczną a cross-overem duet od chwili założenia w 2016 roku z elegancją i wyrafinowaniem poświęcił się muzycznym możliwościom obu instrumentów.

W programie koncertu usłyszeć będzie można zaaranżowane na duet utwory znanych kompozytorów, takich jak: Fritz Kreisler, George Gershwin, Ernest Chausson, Edvard Grieg, Erik Satie und Dmitri, Franz Léhar, Kurt Weill, Nino Rota, Herbert Pixner oraz Marguerite Monnot.
duo minerva plakat A3.jpg

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu. 

Udostępnij