Wystawa Ze starej drukarni - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Wystawa Ze starej drukarni

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu
zaprasza na otwarcie wystawy

Ze starej drukarni. XVI i XVII- wieczne polonica ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu

23 maja, godz. 13.00
Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20

550 lat temu w krakowskiej oficynie Kaspra Straubego wydany został pierwszy znany polski druk; był to kalendarz na rok 1454.
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu wśród zgromadzonych najcenniejszych starodruków  są też polonica pochodzące z XVI i XVII stulecia. Na wystawie prezentujemy najbardziej reprezentatywne księgi wydrukowane głównie w oficynach polskich, a także kilka wytłoczonych poza granicami Rzeczypospolitej.
Różna jest tematyka eksponowanych ksiąg - od kronik ukazujących dzieje ziem polskich i zbiorów obowiązujących praw, przez dzieła o charakterze religijnym, aż po teksty dotyczące wielu innych dziedzin życia.

Wystawa będzie dostępna do 23 czerwca.

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij