Spotkanie z Ramim Elhananem i Bassamem Araminem - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Ramim Elhananem i Bassamem Araminem

Rami Elhanan jest Izraelczykiem, Bassam Aramin Palestyńczykiem.
Różni ich wszystko, dzieli mur. Powinni być dla siebie wrogami. Jednak wspólnota doświadczeń zjednoczyła ich ponad podziałami.

Poznali się w organizacji Bojownicy o Pokój, działającej na rzecz zakończenia okupacji. Są członkami Stowarzyszenia Rodziców, zrzeszającego Izraelczyków i Palestyńczyków, którzy wskutek trwającego konfliktu stracili dzieci.
W 1997 roku podczas spotkania z przyjaciółkami Smadar, córka Ramiego, ginie w wyniku samobójczego zamachu w centrum Jerozolimy. Dziesięć lat później Abir, córka Bassama, w przerwie między lekcjami zostaje śmiertelnie postrzelona przez izraelskiego żołnierza. Tragiczna śmierć córek nierozerwalnie zbliża ojców i na przekór wszystkiemu daje początek długoletniej przyjaźni oraz wspólnej misji…

Historia Ramiego Elhanana i Bassama Aramina stała się inspiracją dla irlandzkiego pisarza, Columa McCanna. Jego powieść „Apeirogon” była nominowana do Nagrody Bookera. Została również uhonorowana National Jewish Book Award.

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami książki „Apeirogon”.

25 sierpnia
godz. 19:00
facebook.com/wbpopole

Spotkanie on-line w języku angielskim

Udostępnij