Pokaz filmu "Złe drogi" - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Pokaz filmu "Złe drogi"

W imieniu Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu
zapraszamy na
FESTIWAL FILMOWY UKRAINA!

„Złe drogi”, reż. Natalia Worożbyt

Mężczyzna podający się za nauczyciela zostaje zatrzymany przez wojsko na punkcie kontrolnym. Dwie nastolatki czekają na swoich chłopaków-żołnierzy na zniszczonym placu miejskim. Dziennikarz jest przetrzymywany w niewoli i brutalnie atakowany. Młoda kobieta przeprasza starsze małżeństwo za przejechanie ich kurczaków. Cztery historie rozgrywające się na tle dróg Donbasu, naznaczone dezorientacją, paranoją i terrorem, które kwestionują pojęcie prawdy. Film zdobył nagrodę Verona Film Club Award w trakcie Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Wenecji oraz był ukraińskim kandydatem do Oscara.

Zwiastun (klik)

10 sierpnia, godz. 20:30
Ogród WBP

wstęp wolny

FESTIWAL FILMOWY UKRAINA W OPOLU I NA OPOLSZCZYŹNIE jest dofinansowany z budżetu miasta Opola oraz Samorządu Województwa Opolskiego.
Projekt objęty jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij