Spotkanie z Joanną Concejo - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Joanną Concejo

Joanna Concejo - mieszkająca we Francji polska graficzka, ilustratorka, autorka książek wizualnych. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Tworzy własne książki, ilustracje do tekstów innych pisarzy, z także okładki do książek Olgi Tokarczuk.
W 2004 roku zakwalifikowała się na wystawę ilustratorów Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii, co zapoczątkowało jej międzynarodową karierę. Współpracuje m.in. z włoskimi szkołami ilustracji. Jej książki wydano już w ponad dwudziestu krajach.
Laureatka licznych nagród, m.in. IBBY (The International Board on Books for Young People), Bologna Ragazzi Special Mention, White Raven monachijskiej Międzynarodowej Biblioteki Młodzieżowej, gromadzącej najlepszą literaturę dla dzieci i młodzieży z całego świata, a także prestiżowej nagrody ilustratorskiej Grand Prix de l'illustration jeunesse 2021.

W maju nakładem wydawnictwa Format ukazała się jej książka "Pan Nikt".

Po „M jak morze”, „Zgubionej duszy” (z tekstem Olgi Tokarczuk) i „Księciu w cukierni” (z tekstem Marka Bieńczyka) Joanna Concejo wraca z opowieścią o pięknie, które rodzi się z tego, co zwyczajne, o bogactwie, które skrywa każdy z nas.

Pan Nikt mieszka w dużym mieście. Z natury jest spokojny i cichy, jak jego codzienne życie złożone z prostych rzeczy: pierze, podlewa swoją roślinkę, czyta gazetę, ceruje skarpetki, patrzy przez okno i obserwuje bawiące się dzieci. Nie ma w jego życiu nic szczególnego, dlatego ludzie nie zwracają na niego uwagi.
Pan Nikt ma jednak swą tajemnicę. Kiedy zapada noc i wszyscy śpią, zaczyna pracę. To wyjątkowa praca – bez niej niebo nie byłoby rozświetlone milionami gwiazd.

Prowadzenie spotkania: Nataliia Nosova

2 września godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Powód do spotkań", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

mkidn1

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

 

Udostępnij