Wystawa Wileńskie ABC. Wilno Waldemara Wołkanowskiego - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Wystawa Wileńskie ABC. Wilno Waldemara Wołkanowskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy
Z kresowego albumu: „Wileńskie ABC. Wilno Waldemara Wołkanowskiego”

26 maja, godz 13:00

Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20

Słowo wstępne wygłosi Waldemar Wołkanowski - doktor nauk humanistycznych, historyk, absolwent Uniwersytetu Opolskiego, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Opole.
Związany rodzinnie z Wilnem od wczesnego dzieciństwa. Założyciel i prezes opolskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Autor licznych artykułów w czasopismach naukowych i popularnych dotyczących dziejów Wilna, zwłaszcza okresu od połowy XIX wieku do 1945 roku. Autor publikacji: „Michał Węsławski, biografia prezydenta Wilna w latach 1905-1916” i „Wileńskie ABC. Ludzie, miejsca, historie. Tom I”.
Administrator i moderator grup tematycznych na portalu społecznościowym Facebook (Grupa Wilno oraz Wilno – obrazki z przeszłości). Pilot wycieczek i przewodnik turystyczny, od kilku lat organizator spotkań edukacyjno-towarzyskich pod „ruszczycowym” hasłem „Wilnianie – poznajcie Wilno”.

Wystawę zorganizowaną przez Waldemara Wołkanowskiego i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu będzie można oglądać
od 26 maja do 30 czerwca

Galeria WuBePe
ul. Piastowska 20
pon-śr 10:00 - 16:00
czw-pt 10:00 - 18:00

Udostępnij