8 X - Marcin Kydryński (Zaczytane Opolskie) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

8 X - Marcin Kydryński (Zaczytane Opolskie)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na

spotkanie z Marcinem Kydryńskim

w ramach cyklu "Zaczytane Opolskie"

8 października, godz. 11.00
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie
ul. Sukiennicza 2

Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, podróżnik i fotograf. Od 2010 r. prowadzący ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złotymi i Platynowymi. Autor serii wydawanych od 2005 r. albumów kompilacyjnych „Siesta”. Książki: 2020 – „ Dal. Listy z Afryki minionej”, 2016 – „ Biel Notatki z Afryki”, 2013 – „Muzyka moich ulic. Lizbona”, 2011 – „Lustra, 1999 – „Pod Słońce”, 1996 – „Chwila Przed Zmierzchem” uhonorowana nagrodą im. Arkadego Fiedlera, 1993 – „Metro Na Broadwayu. Upadek jest Formą Lotu ”.


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu
już po raz czwarty zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na „Zaczytane Opolskie” — cykl spotkań promujących czytelnictwo, zainicjowany i finansowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowany przy udziale WBP w Opolu i bibliotek całego regionu. Bohaterami wydarzeń będą autorzy specjalizujący się w różnych gatunkach literackich, piszący dla dorosłych i dzieci, laureaci prestiżowych nagród, a także znane i lubiane osoby ze świata kultury, nauki i sportu.

W tegorocznym programie zaplanowano 25 spotkań z 15 pisarzami w 23 miejscowościach całej Opolszczyzny. W różnych zakątkach naszego województwa gościć będziemy: Otylię Jędrzejczak, Ewę Kassalę, Annę Maruszeczko, Marka Zatwarnickiego, Robba Maciąga, Jolantę Kossowską, Marcina Kydryńskiego, Alka Rogozińskiego, Vincenta Viktora Severskiego, Leszka Koniarskiego, Jacka Fedorowicza, Dominkę Słowik, Ałbenę Grabowską, Edytę Świętek i Andrzeja Kruszewicza.

„Zaczytane Opolskie” ma na celu popularyzację polskiej literatury i czytelnictwa we wszystkich powiatach województwa opolskiego, także w mniejszych ośrodkach i działających tam bibliotekach, na co dzień pozbawionych dostępu do ciekawych wydarzeń kulturalnych. Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, spotkania z autorami mogą zostać przeniesione do Internetu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach „na żywo” i w sieci.


Kydrynski nysa maly

 

 

Udostępnij