Ekspozycja „Konserwacja zabytkowego zbioru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu w latach 2017-2019" - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


Wyszukaj wydarzenie

Ekspozycja „Konserwacja zabytkowego zbioru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu w latach 2017-2019"

02.10.2019 - 22.10.2019
Kategorie: Wystawy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

zaprasza na ekspozycję

„Konserwacja zabytkowego zbioru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu w latach 2017-2019”

W Galerii WuBePe prezentowane są oryginalne grafiki, starodruki, manuskrypty i atlas po konserwacji, jak również plansze obrazujące proces przywracania do życia tych zabytków piśmiennictwa i ikonografii. Będą to: mapy księstw śląskich, ryciny o tematyce biblijnej i antycznej, wizerunki władców polskich, manuskrypty od XV do XVIII w.

 

Projekt Konserwacja zabytkowego zbioru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz renowacja murów zewnętrznych Zamku w Zespole Zamkowo-Parkowym w Rogowie Opolskim wraz z odprowadzeniem wód deszczowych ma na celu ochronę i zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego oraz zwiększenie dostępności do zasobów kulturowych regionu, a także wzrost potencjału turystycznego.

 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

plakat II

 

 

 

 

 

 

loga razem

 

 

 

logoMKiDNzformula

 

 

 

 15 lat w UE d

Udostępnij