Zdjęcia z wernisażu "Nie tylko Ostrobramska... Kresowe Chrystusy, Maryje i Święci" - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

8 maja odbył się wernisaż wystawy "Nie tylko Ostrobramska... Kresowe Chrystusy, Maryje i Święci". Wystawa prezentuje najbardziej znane i popularne wizerunki otoczone kultem na Kresach. Są to przedstawienia Chrystusa, Marii i Świętych czczone i adorowane w licznych sanktuariach na ziemiach wschodnich. Obok oryginalnych obrazów i ikon prezentowane będą obrazki modlitewne ryngrafy czy medaliki ze zbiorów Tomasza Kuby Kozłowskiego.

Wystawę można oglądać do 3 czerwca 2025 r.

fot. Natalia Nosova / WBP

Udostępnij