Spotkanie z Krzysztofem Storym - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Krzysztofem Storym

Krzysztof Story - dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”. Pisze o kwestiach społecznych i relacjach człowieka z naturą, tworzy podkasty, występuje jako mówca. Współtworzy Podkast Powszechny - serię #DOM oraz Stronę Świata z Wojciechem Jagielskim.
Laureat Festiwalu Wrażliwego i Nagrody Młodych Dziennikarzy. Piękno przyrody przedkłada nad każde inne. Wspina się, podróżuje i kolekcjonuje zdjęcia napisów na murach. Na przekór wszystkiemu kocha kraj, w którym żyje. Zdjęcia i teksty publikuje też na www.krzysztofstory.pl

W lipcu 2021 r. nakładem wydawnictwa Kontynenty ukazała się książka pt. “Stąd. 150 drzwi pod jednym adresem”.

Przepis na tę opowieść mieści się w trzech punktach:

  1. Wybrać jeden adres – konkretną ulicę i numer domu.
  2. Objechać cały kraj i odnaleźć wybrany adres w każdym kolejnym mieście i wsi.
  3. Zapukać do drzwi.

Krzysztof Story podczas kilku wypraw spędził w drodze ponad 4 miesiące , na rowerze przejechał ponad 6000 kilometrów i dotarł do każdego z 16 województw. Do obcych drzwi zapukał 150 razy. Rozmawiał z pielęgniarkami i chorymi, z nauczycielami i pijakami, żołnierzami i artystami, biednymi i bogatymi, starymi i młodymi, na wsiach i w miastach. Głównie słuchał tego, co mają do powiedzenia Polacy zza przypadkowych drzwi. Projekt dostał Nagrodę Dziennikarzy na Kolosach 2017.

24 maja, godz. 18:00
namiot w ogrodzie WBP

Spotkanie odbędzie się w ramach piątej edycji Zaczytanego Opolskiego - akcji promującej czytelnictwo, zainicjowanej i finansowanej przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanej przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij