Spotkanie z Pawłem Delągiem, Promocja literatury: książka i film - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Pawłem Delągiem, Promocja literatury: książka i film

Paweł Deląg – jeden z najpopularniejszych aktorów swego pokolenia, także reżyser, producent filmowy i wokalista. Absolwent PWST w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 r. główną rolą w węgierskiej produkcji "Śmierć w płytkiej wodzie" oraz w filmie Stevena Spielberga "Lista Schindlera". W dorobku scenicznym posiada liczne kreacje w spektaklach m.in. Teatrów: Powszechnego, Dramatycznego, Współczesnego, Ateneum. Współpracował z wieloma cenionymi kinowymi i telewizyjnymi reżyserami polskimi oraz zagranicznymi, budując ogromną filmografię: "Młode wilki", "Szamanka", "Ciemna strona Wenus", "Kochaj i rób co chcesz", "Chłopaki nie płaczą", "Ja Wam pokażę", "Quo vadis?" (Marek Winicjusz), "Haker", "Zróbmy sobie wnuka". To tylko niektóre tytuły, które przyniosły mu sławę, wzmocnioną dodatkowo przez liczne role w serialach m.in. "Tygrysy Europy", "Twierdza szyfrów", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej". Karierę aktorską z sukcesem rozwijał także we Francji, Czechach, Rosji, Ukrainie i na Białorusi, grając często główne role w docenionych przez krytyków obrazach. Jako reżyser zadebiutował filmem "Zrodzeni do szabli", a kolejny, "Pani Basia", wyprodukował także w swoim własnym studiu filmowym Ciengryfilm, gdzie aktualnie trwają prace nad następnymi filmami.

08.03.2024
17:00
Namiot w ogrodzie WBP, ul. Piastowska 20
prowadzenie: Dominika Gorgosz

Spotkanie będzie transmitowane na naszym facebooku.

„Zaczytane Opolskie” to projekt zainicjowany i finansowany przez Zarząd Województwa Opolskiego w osobie Marszałka Andrzeja Buły oraz Wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy, przy udziale Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego reprezentowanego przez dyrektorkę Agnieszkę Kamińską, a realizowany przez WBP w Opolu i biblioteki całego regionu.

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij