Pokazy filmów: Spotkajmy się. Pokazy filmów Opolskiej Akademii Filmowej - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Pokazy filmów: Spotkajmy się. Pokazy filmów Opolskiej Akademii Filmowej

Wraz ze Stowarzyszeniem Opolskie Lamy i Kinem Meduza, zapraszamy na listopadowe pokazy filmowe organizowane w cyklu Spotkajmy się: Opolska Akademia Filmowa.

7.11.2022, godz.16:00 - Simona, reż. Natalia Koryncka-Gruz, Polska, 2022, 91 min.

Simona: Zwiastun

Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Porządkując zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne oraz świat magicznej, pradawnej Puszczy.

14.11.2022, godz. 16:00 - Lombard, reż. Łukasz Kowalski, Polska, 2022, 81 min.

Lombard: Zwiastun

W mieście zwanym "polskim Detroit", Jola i Wiesiek próbują ratować upadający biznes i rozpadający się związek. Przy ulicy Wytrwałych 1, każdego dnia walczą o przetrwanie, wspierając jednocześnie mieszkańców zubożałej, poprzemysłowej dzielnicy, udowadniając tym samym, że siła tkwi we wspólnocie. 

21.11.2022, godz. 16:00 - Moje wspaniałe życie, reż. Łukasz Grzegorzek, Polska, 2021, 100 min.

Moje wspaniałe życie: Zwiastun

Jo próbuje pogodzić ze sobą życie rodzinne, karierę i życie osobiste. Mąż stara się dotrzymać jej kroku.

28.11.2022, godz. 16:00 - Lada dzień, reż. Hamy Ramezan, Finlandia, 2021, 82 min.

Lada dzień: Zwiastun

13-letni Ramin i jego pochdząca z Iranu rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopiec zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje straszną wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.

 

Pokazy odbywają się w namiocie w ogrodzie WBP
Wstęp wolny

 

Pokazy odbywają się w ramach projektu Przystanek Twórczość vol. 7, współfinansowanego ze środków Prezydenta Miasta Opola, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij