Spotkanie z Teresą Zielińską - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Teresą Zielińską

„Kiedyś znani” to  kolejna książka Teresy Zielińskiej przybliżająca sylwetki znanych Opolan. Bohaterami książki są osobistości opolskiej kultury, literatury  i nauki: Bolesław Polnar, Krystyna Wicher-Jesionowska, Tadeusz Soroczyński, Zofia Bielewicz, Marek Tukiendorf, Danuta Berlińska, Adam Zbiegieni, Czesław Kurek, Florian Jesionowski, Janusz I. Wójcik, Wiesław Lesiuk, Karolina Turkiewicz-Suchanowska, Stanisław Racławicki, Kazimiera Lejman, Krystian Szafarczyk, Zygmunt Moryto, Wiesław Malicki, Zygmunt Dmochowski, Leszek Kuberski, Jan Goczoł. Najnowszy tom stanowi świadectwo i upamiętnienie bogatych życiorysów i osiągnięć postaci ważnych dla najnowszej historii regionu.

„Czas płynie nieubłaganie i trudno uwierzyć, że minęły kolejne cztery lata, od kiedy w 2018 roku zaczęłam pisać „Sławnych zapomnianych”. Wtedy lista  bohaterów była już zamknięta, a wielu rozmówców chciało ją koniecznie uzupełniać o nazwiska tych, którzy według nich równie powinni być uwiecznieni. […] Wybuch pandemii pokrzyżował wiele planów. Teksty, które zaczęłam przygotowywać na przełomie 2019 i 2020 roku, pozostały niedokończone i czekają na lepsze czasy. […]
Oddając do rąk czytelników „Kiedyś znanych” – a jest to moja siódma książka – pozostaję wierna swoim wcześniejszym zasadom: piszę o ludziach z szeroko rozumianej kultury, których dane mi było znać, współpracować z nimi, z niektórymi się przyjaźnić, których działalność była mi bliska, a swoją postawą wzbudzali mój podziw. Wierzę, że tak zechcą ich również odebrać czytelnicy.”
Teresa Zielińska

Prowadzenie spotkania: Janusz Maćkowiak

22 września, godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij