Spotkanie z Anitą Werner i Michałem Kołodziejczykiem - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Anitą Werner i Michałem Kołodziejczykiem

Anita Werner - dziennikarka „Faktów” TVN i TVN24. Pracowała jako reporterka, prowadziła serwisy informacyjne i programy publicystyczne. Współautorka filmów dokumentalnych „Miss więzienia” i „Odbite z rąk Świetlistego Szlaku”. Laureatka wielu dziennikarskich nagród, trzy razy nagradzana Wiktorem, cztery razy Telekamerą, dwukrotnie nominowana do nagrody Dziennikarz Roku.

Michał Kołodziejczyk - dyrektor redakcji Canal+ Sport. Wcześniej redaktor naczelny WP SportoweFakty, przez wiele lat pracował jako dziennikarz sportowy. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi. Jako korespondent obsługiwał mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz igrzyska olimpijskie w Londynie, a także wiele innych wielkich imprez sportowych.

W październiku 2020 roku wydali pierwszą wspólną książkę: „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”

Można nie kochać futbolu, ale warto wiedzieć, jak wpływa na ludzi. Można nie być kibicem, ale warto zobaczyć, jak kibicowanie daje ludziom głos. Czasem to głos rozpaczy, bólu, złości, a czasem politycznej przynależności, akceptacji albo zwykłego szczęścia.
Przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzaliśmy, jak to działa: jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach.
Dotarliśmy tam, gdzie normalnie trudno jest dotrzeć, pytaliśmy o to, o czym często normalnie się nie mówi. Rozmawialiśmy z czołowymi piłkarzami, wpływowymi politykami, z chodzącymi legendami, których nazwiska to marka.
To nie jest książka tylko dla kibiców piłkarskich, ale dla wszystkich, którzy potrafią łączyć kropki. Piłka nożna tłumaczy świat. To nie banał, tak naprawdę jest.

Spotkanie poprowadzi Donat Przybylski

20 września 2021, godz. 17:00

Ogród WBP

Spotkanie odbędzie się w ramach 5. Festiwalu Kultur i Języków Świata oraz piątej edycji "Zaczytanego Opolskiego" - akcji promującej czytelnictwo, zainicjowanej i finansowanej przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanej przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.

 

Udostępnij