Kino plenerowe Opolskie Lamy pod WBP - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Kino plenerowe Opolskie Lamy pod WBP

Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy mają przyjemność zaprosić Państwa na

OPOLSKIE LAMY POD WBP

Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie WBP odbywać się będą pokazy kina skandynawskiego.

 

Program na lipiec:

7 lipca

Mężczyzna imieniem Ove

Reż. Hannes Holm

Szwedzki komediodramat na podstawie książki Fedrika Backmana, dwukrotnie nominowany do Oscara: za film zagraniczny i charakteryzację. Stetryczały sześćdziesięciolatek nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Pojawienie się nowych sąsiadów wywraca jego świat do góry nogami.

godz. 21:00, ogród WBP; wstęp wolny.

---

14 lipca

W co grają ludzie

reż. Jenni Toivoniemi

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

godz. 21:00, ogród WBP; wstęp wolny.

---

28 lipca

Barany. Islandzka opowieść

reż. Grímur Hákonarson

Bracia Gummi i Kiddi są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat, a jedyną formą  sporadycznej komunikacji są dla nich listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą  ich dotychczasowemu życiu.

godz. 21:00, ogród WBP; wstęp wolny.

 ---

11 sierpnia

Mój piękny syn

reż. Felix van Groeningen

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

godz. 20:00, ogród WBP; wstęp wolny.

---

18 sierpnia

Moja cudowna Wanda

reż. Bettina Oberli

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię.

godz. 20:00, ogród WBP; wstęp wolny.

---

25 sierpnia

Poznajmy się jeszcze raz

reż. Nicolas Bedos

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Wybiera lata 70., by znów móc wejść do baru "Belle Epoque", bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa Marianne.

godz. 20:00, ogród WBP; wstęp wolny.

Udostępnij