23 XI - Wojciech Jagielski - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że - z przyczyn technicznych - wypożyczalnia i czytelnia WBP przy ul. Piastowskiej 18 będą nieczynne do 20 grudnia.
Nieczynna jest także Galeria WuBePe przy ul. Piastowskiej 20.

Pozostałe oddziały wracają do pracy w


Wyszukaj wydarzenie

23 XI - Wojciech Jagielski

Kategorie: Spotkania Autorskie

Wojciech Jagielski – dziennikarz, reporter, korespondent wojenny. Jeden z najwybitniejszych reportażystów. Laureat, m.in. nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2005 r. otrzymał złotą odznakę Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej. Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 do 2012 pracował w Gazecie Wyborczej. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował m.in.: Dobre miejsce do umierania, Modlitwę o deszcz (nominowaną do Nagrody Literackiej Nike), Wszystkie wojny Lary, Na wschód od zachodu.                                                                                                                        

Wydana właśnie Strona świata to wybór tekstów, publikowanych na łamach Tygodnika Powszechnego, z którym jest obecnie związany.

Strefy chaosu i punkty zapalne. Kraje niespełnionych marzeń i wielkich obietnic. W polskich mediach niewiele mówi się o tych miejscach, a zależy od nich więcej, niż nam się wydaje. To właśnie tam dokonuje się zmiana, która wpłynie na naszą europejską rzeczywistość.

Jagielski zmusza do porzucenia bezpiecznych stereotypów. Opowiadając o Bliskim Wschodzie, Afryce, Indiach i krajach Kaukazu, łączy niezwykłą wiedzę, dogłębną znajomość miejsc  i charakterystyczny dla siebie styl. Z opowieści zwykłych ludzi i biografii władców tworzy barwny i spójny obraz współczesnego świata. Pozwala nam poznać i zrozumieć miejsca, w których rozstrzyga się kształt przyszłości.

23 listopada, godz. 17:00

https://www.facebook.com/wbpopole

Prowadzenie spotkania: Tomasz Zacharewicz

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Patchwork językowo-kulturowy", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


JAGIELSKI

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Udostępnij