Dojazd do Zamku w Rogowie Opolskim (2) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Dojazd do Zamku ze zjazdu 241 z autostrady A4 (węzeł "Opole Południe").

Zamek w Rogowie Opolskim znajduje się w połowie drogi między Wrocławiem a Katowicami, kilka minut jazdy od węzła "Opole Południe" na autostradzie A4.

Po opuszczeniu autostrady - za punktem poboru opłat, drogą nr 45 kierujemy się w stronę Opola i na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo do Dąbrówki Górnej - w drogę nr 428 (ul. Prószkowska).

Ulica Prószkowska kończy się skrzyżowaniem z drogą 415 (ul. Opolska). Skręcamy w prawo w ul. Opolską i przejeżdżając (za ok. 1,5 km)  wiaduktem nad autostradą mijamy piekarnię "Krzyś" już w Rogowie Opolskim.

Podążamy drogą nr 428. Nie przejmujemy się tym, że kilkadziesiąt metrów za zakrętem pojawia się znak końca miejscowości gdyż za chwilę (przed Gwoździcami) skręcimy w lewo w ul. ks. A. Zuga.

Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy* w prawo do parku i jadąc lewym duktem wzdłuż  ogrodzenia, docieramy do mostku, za którym znajduje się zamkowy dziedziniec wraz z miejscami parkingowymi.

• Jeśli poruszacie się Państwo autokarem, to nie skręcamy do parku lecz podążamy dalej ul. ks. A. Zuga aż do kościoła.Tam można zaparkować autokar, a do Zamku dojdziecie Państwo piechotą. skręcając za kościołem w prawo w ul. T. Kościuszki i po przejściu ok. 100 metrów, furtką za "Domem pod kogutkiem" ( na mapce jako "Parkowa 36") wejdziecie do parku okalającego Zamek.
    Pieszo do Zamku z parkingu przy kościele.