Wystawa „Józef Elsner zapomniany, niedoceniony?” - EKSPOZYCJA ZAKOŃCZONA - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


Wyszukaj wydarzenie

Wystawa „Józef Elsner zapomniany, niedoceniony?” - EKSPOZYCJA ZAKOŃCZONA

16.09.2019 - 16.10.2019
Kategorie: Wystawy

Z przyczyn niezależnych od organizatora, prezentacja wystawy: „Józef Elsner zapomniany, niedoceniony?” przewidziana do dnia 16.10.2019 r. została zakończona. Przepraszamy.

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

 

zaprasza

na

wystawę

„Józef Elsner zapomniany, niedoceniony?”,  
upamiętniającą postać Józefa Elsnera, wielkiego artysty, pochodzącego z Ziemi Opolskiej w 250. rocznicę jego urodzin przypadających w 2019 r.

Wystawa, przygotowana przez Fundację dla Dziedzictwa, będąca własnością Filharmonii Opolskiej,
od 16.09.2019 r. przez miesiąc dostępna będzie w czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Józef Antoni Franciszek Elsner ur. 1 czerwca 1769 r. w Grodkowie na Opolszczyźnie, zm. 18 kwietnia 1854 r. w Elsnerowie pod Warszawą.
Najwybitniejszy polski kompozytor okresu Preromantyzmu, wybitny pedagog, działacz kultury muzycznej i teoretyk muzyki.
Jest autorem kilkuset utworów symfonicznych, dramatycznych, religijnych i kameralnych oraz pierwszych podręczników do nauki muzyki.

W czasie ponad pięćdziesięcioletniej pracy zawodowej Elsner wykształcił kilkuset muzyków, z których najwybitniejszym uczniem był Fryderyk Chopin.

 

Plakat Jozef Elsner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 lat w UE alfaALL2

 

Udostępnij