Spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek

Aleksandra Wojtaszek (ur. 1991) – bałkanistka, dziennikarka i tłumaczka. Ma doktorat z literaturoznawstwa, asystentka w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki reportażowej Fjaka. Sezon na Chorwację oraz monografii naukowej Topografie przestrzeni wyobrażonych. Serbska i chorwacka fantastyka gatunkowa. Publikowała m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Herito”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Dużym Formacie”, „New Eastern Europe”, „Dwutygodniku” i „Odrze”. Stypendystka międzynarodowego programu Connecting Emerging Literary Artists 2019–2023 i laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

 

27 WRZEŚNIA
spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek, bałkanistką, autorką książki „Fjaka. Sezon na Chorwację”
godz.
17:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Grzegorz Pielak

 

mkidn1
Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij