Spotkanie on-line z Joanną Concejo - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie on-line z Joanną Concejo

Joanna Concejo - mieszkająca we Francji polska graficzka, ilustratorka, autorka książek wizualnych. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
W 2004 roku zakwalifikowała się na wystawę ilustratorów Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii, co zapoczątkowało jej międzynarodową karierę. Współpracuje m.in. z włoskimi szkołami ilustracji. Jej książki wydano już w ponad dwudziestu krajach. Za Księcia w cukierni (tekst: Marek Bieńczyk) otrzymała nagrodę IBBY (The International Board on Books for Young People), a za Zgubioną duszę (tekst: Olga Tokarczuk) - Bologna Ragazzi Special Mention oraz White Raven monachijskiej Międzynarodowej Biblioteki Młodzieżowej, gromadzącej najlepszą literaturę dla dzieci i młodzieży z całego świata. We wrześniu tego roku została laureatką prestiżowej nagrody ilustratorskiej Grand Prix de l'illustration jeunesse 2021.


W marcu tego roku ukazała się jej książka „M jak morze”.


O M. wiemy niewiele. Znamy tylko inicjał jego imienia, wiemy, że już nie jest dzieckiem, ale jeszcze nie jest dorosły, że ma niebieskie oczy i że czasem jest mu smutno. Wiemy, że kiedy jest na plaży, zdarza mu się krzyczeć, choć nie wydobywa przy tym żadnego dźwięku. Że chciałby być morzem. Że kiedy wpatruje się w taflę wody, po głowie kołaczą mu się pytania: „Czy ktoś stoi tam, z drugiej strony? Tam, gdzie uciekają fale? Ktoś taki jak ja? I jak tam jest?”
Joanna Concejo stworzyła subtelną i intymną opowieść, poruszającą nasze najczulsze struny serca. Wraz z każdą kolejną stroną coraz bardziej wchodzimy w historię M., nasłuchując jego tajemnicy, a jednocześnie zstępując w głąb swojego własnego wnętrza. Opowieść o złości, bólu, radości i nadziei. O tożsamości. O poszukiwaniu siebie.

19 października 2021, godz. 18:00

facebook.com/wbpopole

Prowadzenie: Michał Nogaś

Spotkanie odbędzie się w ramach piątej edycji "Zaczytanego Opolskiego" - akcji promującej czytelnictwo, zainicjowanej i finansowanej przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanej przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.

 

Udostępnij