Wprowadzenie do gry. Międzygeneracyjne spotkanie ze skatem - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Wprowadzenie do gry. Międzygeneracyjne spotkanie ze skatem

Wprowadzenie do gry. Międzygeneracyjne spotkanie ze skatem

Hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD): „Szlaki. Sieci. Połączenia” zwrócić ma w szczególności uwagę na różnorodność dziedzictwa niematerialnego: rzemiosła czy rękodzieła. Nie tylko jednak czysto praktyczne umiejętności pielęgnowane są i przekazywane z pokolenia na pokolenie; również wspólnie spędzony czas integruje i spaja grupę.
Skat to rozpropagowana na terenie Niemiec gra karciana, w Polsce popularna między innymi na Górnym Śląsku. W niewielkich grupach, również w kręgach mniejszości niemieckiej, odbywają się regularne rozgrywki; najlepsi natomiast, nierzadko zrzeszeni w lokalnych drużynach skata, biorą udział w regionalnych i międzynarodowych turniejach. Partie, rozgrywane przez bardziej doświadczonych graczy, do dziś przyciągają młodych zapaleńców. To rozrywka od lat łącząca całe pokolenia!
Zapraszamy serdecznie na międzygeneracyjne spotkanie ze skatem, które odbędzie się w sobotę, 7 września 2024 r., ramach 32. edycji EDD. Wydarzenie skierowane jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy w dowolnym wieku i dowolnej płci. Dla najmłodszych przewidziane są inne gry karciane i planszowe.

Program wydarzenia:
Blok I: 11:00 – 13:30
• historia skata, wprowadzenie do zasad gry; nauka i rozgrywki
• gość specjalny: Joachim Glied, sędzia klasy międzynarodowej; klub Victoria-Tranzyt Chróścice
Blok II: 14:00 – 16:30
• historia skata, wprowadzenie do zasad gry; nauka i rozgrywki
• gość specjalny: Franciszek Świtała, prezes klubu Kuźnia Zawadzkie
Blok III: 17:00-18:00
• ostatnie rozdanie
Pomiędzy blokami przewidziana jest przerwa kawowa.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce z siedzibą w Opolu przy ul. Szpitalnej 11. Udział jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia: telefonicznie pod numerem 77 407 50 12 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji na stronie: www.cdwbp.opole.pl

Udostępnij