Spotkanie dla dorosłych z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie dla dorosłych z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

Grzegorz Kasdepke - znany wszystkim jako autor książek dla dzieci (w tym lektur szkolnych), jest także zaangażowanym w sprawy społeczne publicystą. Debiutował jako nastolatek w „Małej FANTASTYCE”, współpracował z „Polityką”, przez wiele lat był redaktorem naczelnym magazynu „Świerszczyk”. Jego książki zostały przetłumaczone na 12 języków, otrzymał za nie dziesiątki nagród i wyróżnień – jest m.in. Ambasadorem Polszczyzny i Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki – autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, scenariuszy oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do nagród: Nike, Paszporty Polityki, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 14 języków. Filmy zaś prezentowane były na wielu festiwalach krajowych i za-granicznych. Stały felietonista miesięcznika "Odra". Sporadycznie tłumaczy dramaty i poezję z języka islandzkiego.

Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki połączyli siły, talenty, pasję i poczucie humoru, aby stworzyć wartką prozę WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH! Anegdoty, wspomnienia i portrety – wszystko opowiedziane językiem lekkim, czasem ironicznym, czasem refleksyjnym, a miejscami nawet zaskakująco sprośnym.

„Królik po islandzku” to opowieść o smakowaniu życia całym sobą i o pierwszych razach doświadczanych wszystkimi zmysłami.
Poczujemy smak agrestu na Islandii i pierwszych brzoskwiń w puszce kradzionych podczas pracy w OHP. Wrócimy do barów mlecznych, przejedziemy się autostopem, zachłyśniemy towarami eksportowymi z za-chodu, które były jak kolorowe papugi wśród szarych wróbli – zagraniczne papierosy, kolorowy alkohol i pierwsze komercyjne filmy na taśmach VHS.
Te opowieści tworzą literacką przystawkę dla dania głównego. Bowiem przywołane historie wieńczą przepisy na dania, które kojarzą się Autorom z najważniejszymi momentami w ich życiu.

14 czerwca, godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

UWAGA! Spotkanie dla widzów dorosłych.

 Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Literackie horyzonty", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

mkidn1

Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij