Zdjęcia ze spotkania z Wiesławem Karlińskim i Krzysztofem Kokotem (07.05.2024) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

7 maja odbyło się spotkanie autorskie promujące tomik wierszy autorstwa Wiesława Karlińskiego i Krzysztofa Kokota.

Wiesław Karliński – nauczyciel, tłumacz, podróżnik i dziennikarz. Autor kilkuset reportaży publikowanych w ogólnopol skiej prasie. Haiku zaczął pisać zauroczony przyrodą podczas wędrówek po polskiej, skandynawskiej i bałkańskiej prowincji. Tworzy po polsku, angielsku i rosyjsku. Jest współautorem kilkunastu tomików poezji. Jego haiku tłumaczono m.in. na niemiecki, chorwacki, włoski, rumuński i litewski. Laureat Nagrody Poetyckiej im. Ewy Tomaszewskiej za najlepsze haiku roku 2021 i wielu innych nagród w kraju i za granicą. Wielokrotnie na liście European Top 100 most creative haiku autors. Członek założyciel i członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Wiesław Karliński – a teacher, translator.

Krzysztof Kokot – przygodę z poezją roz począł w 2004 roku. W dorobku ma tomiki poezji: Daj mi talent (2007), Bez recepty (2010), Dmuchawce (2011), Haiku Time (2012), Wokół Haiku (2017), Krzok (2019), publikacje w krajowych i zagranicznych wydawnictwach, nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach haiku. W latach 2011-2015 był inicjatorem wydań antologii haiku współczesnych polskich autorów: Haiku (2011), Niebieskie trawy (2012), Dajmy grać świerszczom (2013), Pory roku w polskim haiku (2015), Nieobecność (2021). Członek honorowy Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Pisze w języku literackim, jak i po śląsku. W 2010 i 2018 r. wyróżniony tytułem: „Pszociel Ślonski Godki”. Zwycięzca i kilkukrotny laureat w katowickim konkursie na „Jednoaktówkę po śląsku”.

Spotkanie moderowała: Anna Tlałka.

 

Spotkanie odbyło się  w ramach wniosku "Literackie spotkania", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


loga min.png
* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij