/27.11/ Spotkanie z Harrym Dudą - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

/27.11/ Spotkanie z Harrym Dudą

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu
zaprasza na spotkanie

z Harrym Dudą
poświęcone poetyckiemu ujęciu ksiąg biblijnych:
Księdze Rodzaju (Genesis), Księdze Wyjścia (Exodus)
oraz groteskom muzycznym 1977-12.12.1981
Nosił eter razy kilka… i Zabawie w głuchy telefon

27.11.2018 r. godz. 17.00
Pałacyk, ul. Piastowska 20
Spotkanie prowadzi Janusz Ireneusz Wójcik

Harry Alfred Piotr Duda (ur. 1944), poeta (debiut 1964), mgr filologii polskiej (1968), dziennikarz i publicysta (debiut 1964), wydawca, emerytowany nauczyciel dyplomowany. Od czasów studenckich począwszy, udzielał się w pracy społecznej, zwłaszcza w dziedzinie życia literackiego, życia środowisk artystycznych i ochrony przyrody oraz upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej (współpraca z kapelanem Rodzin Katyńskich ks. prałatem Zdzisławem A. J. Peszkowskim; autorstwo aktów erekcyjnych dla Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu i Miednoje).
Wieloletni współpracownik i pracownik redakcji czasopism (głównie oświatowych) i gazet. Przez 17 lat (1977-1981 i 1994-2005) współpracował z Radiem Opole — autor lub współautor ok. 1000 audycji radiowych satyrycznych (w redakcji muzycznej) i publicystycznych. Zajmował się też ujęciami poetyckimi ksiąg Starego i Nowego Testamentu oraz popularyzacją nauki — ochrony środowiska, etyki ekologicznej, filozofii medycyny i deontologii lekarskiej (współpraca z prof. Julianem Aleksandrowiczem).
Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich oraz innych prestiżowych nagród. Autor 48 pozycji książkowych (poetyckich i o różnej tematyce, w tym 3 jako współautor). Inicjator i organizator (w latach 1973-1990) dwudziestu tzw. plenerów poetyckich (autor tej upowszechnionej potem nazwy) m. in. w polskich parkach narodowych. Wyróżniono go m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2002) i Medalem KEN oraz odznaką Za Zasługi dla Województwa Opolskiego i Zasłużony Obywatel Miasta Opola.

MKiDN-logo-m 20-lat-samorzadu-m

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Opolskiego