Warsztaty z Magdaleną Zarębską - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Warsztaty z Magdaleną Zarębską

Magdalena Zarębska – autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Brała udział w warsztatach "creative writing" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W 2008 roku opowiadaniem "Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. W 2012 jej książka „Kaktus na parapecie” była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Pozycja ta jest lekturą zalecaną dla uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.
W 2013 roku wydała dwujęzyczną książkę po polsku i gwarą śląską: „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował/ Ô tym kiej Maciej Szpyrka cuzamen ze starzikiym wandrowali pō Nikiszu”, która została wybrana książką roku 2013.
Kolejna pozycja „Projekt Breslau” została książką roku 2016 i zdobyła wyróżnienie w konkursie „Książka przyjazna dziecku”, ogłoszonym przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. „Wakacje u dziadków” zostały ogłoszone książką roku 2017.
Książka „Skąd jest Pola?” trafiła na pokonkursową listę książek roku ogłoszoną przez Stowarzyszenie IBBY.
Kilka książek Magdaleny Zarębskiej zostało wydanych w formacie kart do teatrzyku kamishibai.

Współpracuje z Rozczytaną Aglomeracją (inicjatywa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej),  bywa jurorem w konkursach literackich ogłaszanych przez Wrocławski Dom Literatury. W 2021 roku była stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia – otrzymała stypendium literackie na napisanie książki przygodowo-historycznej „Trójkąt Trzech Cesarzy”. W 2022 była stypendystką w czeskim Broumovie – rezydencja literacka organizowana przez Wrocławski Dom Literatury przy współpracy z Centrum Kulturalnym i Edukacyjnym Klasztoru Broumov. W 2023 otrzymała ponownie stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia, tym razem na stworzenie scenariusza filmowego na podstawie jej książki „Projekt Breslau”.
Od 2016 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział we Wrocławiu, a od 2023 roku członkiem Unii Literackiej.
Od 2017 współtworzy Małą Scenę na Bielanach przy wytwórni filmowej ATM Bielany Wrocławskie.

6 czerwca, godz. 11:00
namiot w ogrodzie WBP

UWAGA! SPOTKANIE ZAMKNIĘTE.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka pełna emocji”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn1
Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.