Pokaz filmu „Skarby Śląska od Karkonoszy do Odry” oraz spotkanie z reżyserem, Edwardem Porembnym - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Edward Porembny – reżyser, producent filmowy i scenarzysta. Studiował w szkole filmowej i na uniwersytecie Paryskim, a następnie przeniósł się do Londynu, gdzie tworzył filmy dokumentalne dla czołowych nadawców z całego świata. Absolwent EAVE w Luksemburgu, członek SCAM i SACD we Francji, SFP i KIPA w Polsce i IDA w Stanach Zjednoczonych, ekspert audiowizualny Unii Europejskiej i członek Europejskiej Akademii Filmowej.
Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej otworzył studio produkcyjne w Warszawie, AMP Polska, które specjalizuje się w koprodukcjach międzynarodowych.
Współpracował m.in. z Channel 4, HBO, Canal +, ARTE, France 2, France 3, TF1, TVP, NDR, RBB, Al Jazeera czy NRK.
Łącznie, jako reżyser lub producent zrobił ponad 50 filmów na 5 kontynentach.

Pokaz filmu „Skarby Śląska od Karkonoszy do Odry”
oraz spotkanie z reżyserem, Edwardem Porembnym

15 grudnia, godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Horyzonty historii", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn1

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.