Pokaz filmu „Skarby Śląska od Karkonoszy do Odry” oraz spotkanie z reżyserem, Edwardem Porembnym - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Wyszukaj wydarzenie

Edward Porembny – reżyser, producent filmowy i scenarzysta urodził się w Polsce ale rozpoczyna karierę we Francji po studiach w szkole filmowej i na uniwersytecie Paryskim. Następnie przenosi się do Londynu, gdzie tworzy filmy dokumentalne dla czołowych nadawców z całego świata. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej Edward otwiera studio produkcyjne w Warszawie AMP Polska, które specjalizuje się w koprodukcjach międzynarodowych. Edward pracował m.in. z Channel 4, HBO, Canal +, ARTE, France 2, France 3, TF1, TVP, NDR, RBB, Al Jazeera czy NRK. Edward jest absolwentem EAVE w Luksemburgu, członkiem SCAM i SACD we Francji, SFP i KIPA w Polsce i IDA w Stanach Zjednoczonych, jest ekspertem audiowizualnym Unii Europejskiej i członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Do tej pory Edward jako reżyser czy producent zrobił ponad 50 filmów na 5 kontynentach.

Pokaz filmu „Skarby Śląska od Karkonoszy do Odry”
oraz spotkanie z reżyserem, Edwardem Porembnym

15 grudnia, godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Horyzonty historii", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn1

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.