Podziękowania i życzenia od Dyrektora WBP, Tadeusza Chrobaka - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Podziękowania i życzenia od Dyrektora WBP, Tadeusza Chrobaka

Drodzy Czytelnicy, Bibliotekarze, Przyjaciele,

przyjmijcie serdeczne życzenia spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku.

Wchodzimy w Nowy Rok z poczuciem spełnienia i z satysfakcją, że udało nam się – pomimo trudności wynikających z pandemii –  zrealizować nasze zamierzenia.

Składając życzenia, pragnę podziękować całemu Zarządowi Województwa z Panem Marszałkiem Województwa Andrzejem Bułą na czele za wsparcie i za finansową pomoc.
To dzięki nim i dzięki opiece Pana Marszałka Zbigniewa Kubalańcy, Skarbnika Pana Stanisława Mazura, Pani Dyrektor Agnieszki Kamińskiej i kierowanego przez nią Departamentu Kultury i Sportu  możemy dziś powiedzieć: udało się!
Za tę pomoc, za wszystkie środki finansowe na realizację naszych działań – zakup zbiorów bibliotecznych, możliwości ich promocji, spotkania z pisarzami w ramach akcji Zaczytane Opolskie i nie tylko – serdecznie dziękujemy.

W Nowy Rok wchodzimy pełni optymizmu.

W 2022 roku Samorząd Województwa Opolskiego przeznacza ponad 664,3 miliona złotych dla mieszkańców regionu. Dzięki docenianiu przez Zarząd Województwa Opolskiego roli kultury w życiu społecznym 8 068 054 zł zostanie przeznaczona na wsparcie działań Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Oznacza  to szerszy dostęp do kultury i lepsze warunki korzystania z niej.  

Dziękujemy Zarządowi Województwa Opolskiego i życzymy udanego 2022 roku. 

Z poważaniem,
Tadeusz Chrobak

 

8

Udostępnij