23 IX - Mariusz Szczygieł

23 IX - Mariusz Szczygieł

W Ogród WBP w Opolu


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na

spotkanie z Mariuszem Szczygłem
i promocję książki „Osobisty przewodnik po Pradze”

prowadzenie: Kordian Michalak

23 września
godz. 17.00

ogród WBP
ul. Piastowska 20

(projekt "Patchwork językowo-kulturowy")

Spotkanie będzie również transmitowane na Facebooku WBP (https://www.facebook.com/wbpopole).

Mariusz Szczygieł - reporter, czechofil, miłośnik czeskiej Pragi.

Dwadzieścia lat po pierwszej wizycie w tym mieście wydał swój dziesiąty, jubileuszowy tytuł: Osobisty przewodnik po Pradze.

„Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”.

Jak sam mówi – jeżeli czegoś w tej książce nie ma, to znaczy że go nie uwiodło. Nie ma Hradczan. Nie ma Mostu Karola. Nie ma placu Staromiejskiego.
Są: jedyna na świecie kubistyczna latarnia, dom jak cios między oczy, willa szyta na miarę, lampy nie lampy i prysznic jako metafora. Wszystko to opatrzone fotografiami Filipa Springera.


Liczba uczestników ograniczona.
Obowiązują zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 774066449

Drodzy Czytelnicy,

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez oraz w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników spotkań odbywających się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i jej oddziałach, prosimy o wypełnianie specjalnych ankiet.

Ankietę można wypełnić bezpośrednio przed spotkaniem (sugerujemy wcześniejsze przychodzenie na organizowane przez nas imprezy) lub już wypełnioną przekazać pracownikom biblioteki w momencie przyjścia na spotkanie.

Ankietę można pobrać TUTAJ.

Ważne, aby data na ankiecie odpowiadała dacie spotkania, na które Państwo się wybierają.

Przypominamy, że na terenie Biblioteki obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczką lub chustą oraz dezynfekowanie rąk przy użyciu dostępnych dozowników.


szczygiel plakat1 page 001