Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 7-9 kwietnia 2016 r. delegacja z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu brała udział w uroczystościach 450-lecia Biblioteki Naukowej w Ołomuńcu. Książnica jest drugą najstarszą i czwartą pod względem wielkości  biblioteką w Republice Czeskiej. Bibliotekarze z Ołomuńca przygotowali jubileuszową wystawę prezentującą zbiory; prawdziwym rarytasem była możliwość obejrzenia wystawy rękopisów pochodzących z unikatowej kolekcji zbiorów historycznych; biblioteka ołomuniecka posiada ponad 1500 rękopisów i 1700 inkunabułów.
Opolscy bibliotekarze zwiedzili klasycystyczny pałac otoczony parkiem krajobrazowym w miejscowości Čechy pod Kosířem, będący w ubiegłych stuleciach siedzibą arystokratycznego rodu Silva-Tarouca oraz największą kolekcję historycznych powozów.

Udostępnij