Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 29 lipca - 3 sierpnia 2015 r. gościła w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu delegacja bibliotekarzy z Biblioteki Komitatu im. Vörösmarty Mihálya w Székesfehérvar. Goście zwiedzili biblioteki i muzea w Opolu, Rudnikach, Kluczborku, Górze św. Anny, Mosznej i Rogowie Opolskim. W czytelni WBP została otwarta wystawa „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy…” - obecność polskiej literatury na Węgrzech, na której można obejrzeć ponad 90 węgierskich przekładów polskiej literatury, a także ich polskie odpowiedniki. Goście wygłosili także wykład na temat struktury organizacyjnej węgierskiej biblioteki.

Udostępnij