Wystawa "...przecież tylko Polsce służę". Józef Piłsudski w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, której wernisaż odbył się 7 listopada przywołuje postać Marszałka, jednego z „ojców polskiej niepodległości”: jego dzieciństwo w rodzinnym majątku w Zułowie na Wileńszczyźnie, studencką działalność konspiracyjną, zesłanie na Syberię, zaangażowanie w powstający PPS oraz jej frakcję zbrojną, w wydarzenia I wojny światowej, utworzenie Pierwszej Kompani Kadrowej, a następnie Legionów Polskich, aresztowanie i uwięzienie w Magdeburgu. Nie zabrakło również informacji o roli jaką odegrał w niepodległej już Rzeczpospolitej – najpierw jako Naczelnik i pierwszy marszałek Polski, a później jako przywódca obozu sanacji po przewrocie majowym. Wystawę ilustrują fotografie oraz publikacje pochodzące ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Wernisaż uświetnił koncert Jacka i Jakuba Mielcarków.

1m 2m 3m
4m 5m 6m
7m 8m 9m
10m 11m