W ramach eksponowanej wystawy “Świat śląskiej kolei. 175 lat modernizacji i mobilności”, 18 października 2018 odbyły się warsztaty z robotyki zatytułowane “Podróż koleją z Photonem”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim wraz z nauczycielką języka niemieckiego - Anetą Baron. Zadanie polegało na  zaprogramowaniu działań robota  -Photona tak, aby pokonał zaplanowaną na planszy historyczną trasę kolejową (należało np. wyszukać informacje, które znajdują się w zasobach Opolskiej Biblioteki Cyfrowej). Młodzież doskonaliła umiejętności programowania robotów oraz zastosowania słownictwa w języku niemieckim związanego z koleją na Śląsku. Warsztaty i wystawa odbyły się w ramach XV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

1m 2m 3m
4m 5m 6m