pioro_M „Pisarz w trasie” – projekt WBP w Opolu z koalicją bibliotek

argaiv1590


Od czerwca 2018 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu realizuje projekt „Pisarz w trasie”, dofinansowany  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Projekt jest realizowany w koalicji z opolskimi bibliotekami publicznymi pełniącymi zadania powiatowe.

Główny cel projektu to przeprowadzenie 10 spotkań autorskich w bibliotekach publicznych woj. opolskiego oraz w WBP w  Opolu, które będą stanowiły materiał badawczy do planowanego badania „Efekt autora” na lata 2018-2020 prowadzonego przez Dział Instrukcyjno-Metodyczny WBP w Opolu. Badanie na formę ankietową i skupia się na analizie wpływu spotkań autorskich na zachowania czytelnicze w bibliotekach publicznych woj. opolskiego. Spotkania autorskie są bowiem najczęstszą formą promocji czytelnictwa wybieraną przez biblioteki.

Pierwsze spotkania w ramach projektu odbyły się w czerwcu podczas 3. Festiwalu Książki. WBP w Opolu gościła Krzysztofa Vargę oraz Piotra Bukartyka. Natomiast MBP w Kędzierzynie-Koźlu oraz MiGBP w Głubczycach gościły Barbarę Kosmowską.

Jesienią odbędzie 6 spotkań autorskich w opolskich bibliotekach publicznych. Z czytelnikami spotkają się Olga Rudnicka, Piotr Ibrahim Kalwas, Marek Krajewski, Ilona Wiśniewska.

01.10.-03.10.2018 – Olga Rudnicka
05.10.2018 – Piotr Ibrahim Kalwas
09.10.2018 – Ilona Wiśniewska
18.10.-19.10.2018 – Marek Krajewski

Instytut-Ksiazki-logoMMKiDN-logo-m20-lat-samorzadu-mwbp_logo_new_male-m

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Opolskiego

 

EFRR

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy