szybko_i_wolno Wystawa "Szybko i wolno, czyli migawki z rajdów Festiwalowych" w obiektywie Judyty Sklannej
i Janusza Malinowskiego

argaiv1569


Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
zaprasza na wystawę fotografii


Szybko i wolno,
czyli migawki z rajdów Festiwalowych
w obiektywie Judyty Sklannej i Janusza MalinowskiegoMała Galeria, ul. Piastowska 18
ekspozycja do 7 września

 

 

sklanny

Judyta Sklanna
Zafascynowana fotografią od wielu lat. Każda podróż daleka czy bliska skłania do uwiecznienia pięknych miejsc w kadrze by móc do nich wracać.
Od ponad 10 lat związana emocjonalnie z Canonem, obecnie 7D. Oprócz fotografowania krajobrazów i architektury często pochylona nad małym owadem czy delikatnym kwiatkiem. Świat jest tak piękny, a chwile ulotne, że należy je zatrzymać w kadrze.

 

 

malinowski

Janusz Malinowski
(52 lata) wykształcenie techniczne, urodził się w Opolu, gdzie nadal  mieszka wraz z rodziną. Tu także zajmuje się swoją pasją, fotografią. Jego pierwszymi sprzętami były aparaty analogowe, gdzie zdjęcia uwieczniano na kliszy fotograficznej. Wówczas nie stosowało się obróbki komputerowej. Dopiero aparaty cyfrowe otworzyły nieograniczone możliwości fotograficzne. Janusz, w swoich obserwacjach okiem obiektywu, fotografuje przyrodę, ludzi, technikę. Rajdy Festiwalowe są jedną z ciekawszych imprez, podczas której rzeczywistość zmienia się dynamicznie, całe zdarzenie jest w ciągłym ruchu. Fotograf musi wykazać się refleksem i sprytem. Bez doświadczenia zdjęcia nie przyniosą wymiernego efektu. Podczas tego typu imprez przydają się również zdolności reporterskie.  Wszystko to jest inspiracją do zatrzymywania ciekawych kadrów, zdarzeń i emocji. Każda chwila jest odpowiednia, aby stworzyć niepowtarzalne ujęcie. Po przyłożeniu wizjera do oka, świat wydaje się krainą pełną nieskończonych możliwości, wystarczy tylko nacisnąć spust migawki. Fotografia to cudowna przygoda do końca życia i jeden dzień dłużej.


 

EFRR

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy