Plakat_szostakM Wystawa malarstwa i rysunku Jolanty Szostak

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu
Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu

zapraszają na wystawę malarstwa i rysunku
Jolanty Szostak
„Szare myśli o kolorze"

Galeria WuBePe

(wystawa eksponowana do 30 maja)

1m2m3m

Jolanta Szostak:
Urodziłam się i mieszkam w Rudzie Śląskiej. Malowanie i rysowanie to moja pasja od dziecka. Szczególnie pociąga mnie rysowanie ludzi aby wychwycić mimikę, wyraz twarzy, emocje, młodość, ale i dojrzałość.
Próbuję różnych technik: olejne, akryle, akwarele, tusz, ołówek. Najbardziej  lubię malować konie, pejzaże.
Lubię sprawiać radość dzieciom. W czasie akcji  „Motylkowe szpitale” ubarwiłam ściany szpitala dziecięcego w Rudzie Śląskiej. Podobną pracę wykonałam w przychodni dziecięcej, malując bajkowe postacie.
Należę do Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu oraz do Klubu Literackiego „Barwy” w Rudzie Śląskiej.
Każdą wolną chwilę poświęcam swojej pasji, bo życie bez pędzla czy ołówka byłoby mniej ciekawe. Dzięki temu mogę poznawać wspaniałych ludzi, rozwijać się, zwiedzać pełne uroku miejsca.
Biorę udział w plenerach, wystawach indywidualnych i zbiorowych.

2018-m