klasa-m /12-16.02/ BIBLIOTEKA Z KLASĄ w Bibliotece Austriackiej WBP

Biblioteka Austriacka

zaprasza na

prelekcje i warsztaty
w ramach tygodnia „Biblioteką z klasą”

12-16 lutego

Nauka języka niemieckiego w ciekawy sposób połączona zostanie z poznawaniem kultury i literatury krajów niemieckojęzycznych. Spotkania edukacyjne odbędą się w godzinach porannych i skierowane są do dzieci i młodzieży.

W poniedziałek 12 lutego zapraszamy na „Rosenmontag w bibliotece” – wykład multimedialny o karnawale pt. „Karnewal, Fastnacht, Fasching - karnawał w Niemczech. Zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych”. Na wtorek planowany jest multimedialny wykład „Austria bliżej” przygotowujący do XXI edycji konkursu „Austria - kraj i mieszkańcy”.

„Środa Popielcowa w bibliotece” to z kolei wykład o tradycjach i zwyczajach wielkopostnych i wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych. W czwartek i piątek zapraszamy na warsztaty literacko-językowe dla dzieci poświęcone książkom „Mit Felix auf großer Deutschlandreise” Annette Langen (tyt. warsztatów „Moja pierwsza podróż po Niemczech”) oraz „Raupe Nimmersatt” (Bardzo głodna gąsienica) Erica Carle.

Udział w spotkaniach organizowanych w godzinach przedpołudniowych jest nieodpłatny, ale ilość miejsc ograniczona. Zainteresowani proszeni są rezerwację terminu spotkania w Bibliotece Austriackiej w Opolu przy pl. Piłsudskiego 5, mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod nr 77 47 47 085.

12 lutego 2018 (poniedziałek)
ROSENMONTAG W BIBLIOTECE
wykład „Karnewal, Fastnacht, Fasching - karnawał w Niemczech.
Zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych”

13 lutego 2018 (wtorek)
AUSTRIA BLIŻEJ
wykład przygotowujący do XXI edycji konkursu „Austria - kraj i mieszkańcy”